subscribe: Posts | Comments

Trening ciała i duszy z wykorzystaniem korka

0 comments

Joga to najlepszy sposób, aby pozbyć się negatywnych emocji i osiągnąć harmonie duszy i ciała. Ta technika relaksacyjna znana była od wieków. Uprawiana na łonie natury pozwala na pełen relaks i odprężenie. Podczas ćwiczeń korzysta się z wielu przedmiotów wspomagających ćwiczenia. Bardzo ważne jest, aby były one wykonane z naturalnego, a zarazem trwałego, odpornego na odkształcania materiału. Tu z pomocą przychodzą akcesoria wykonane z korka. Sprawdźmy dlaczego.

Czym wyróżnia się korek?

Korek to naturalny i w 100% ekologiczny materiał, pochodzenia roślinnego. Pozyskiwany jest z wiecznie zielonych dębów korkowych, które licznie porastają obszary basenu Morza Śródziemnego. Martwicza tkanka drzewa (korek) zrywana jest z rośliny co 9 – 10 lat bez żadnej szkody dla dalszego jej rozwoju. Korek posiada bardzo specyficzną budowę. Przestrzenie komórkowe wypełnione są w większości gazem, który powoduje jego niezwykłą lekkość i niezatapialność. Jest też odporny na działanie wody i wilgoć, dzięki czemu nie pleśnieje ani nie ulega procesom gnilnym.
joga

Korkowe akcesoria do jogi

Dzięki swym niezwykłym właściwościom, korek doskonale sprawdza się podczas ćwiczeń jogi. Jest surowcem miękkim, ciepłym i miłym w dotyku. Poza tym charakteryzuje się niezwykłą lekkością, dzięki czemu z łatwością można go przenosić i zabierać ze sobą wszędzie, nawet w plener. Korek do jogi jest również materiałem bardzo sprężystym. Nawet poddawany dużym naciskom, wraca do pierwotnego kształtu po jego ustaniu.
Wśród akcesoriów do jogi, najbardziej popularne są kliny, ćwierćwałki, kostki i poduszki, których ogromny wybór znajdziemy na stronie: https://korkrollen.de/. Posiadają one delikatnie zaokrąglone kształty, dzięki czemu ćwiczenia będą prawdziwą przyjemnością. Do ćwiczeń, zwłaszcza w plenerze z pewnością przyda się również mata korkowa. Dzięki odporności surowca na wilgoć możemy być pewni, że położona na wilgotnej trawie nie przemoknie, ani nie ulegnie zniszczeniu.
color cork

Gdzie oprócz jogi wykorzystamy korek?

Korek jest również doskonałym izolatorem termicznym i akustycznym, dzięki czemu znalazł zastosowanie w budownictwie. Arkusze korkowe, korek ścienny czy rolki korkowe wykorzystuje się do izolacji i wykańczania wnętrz. Korek to także doskonały i niezwykle oryginalny surowiec dekoracyjny. Korek samoprzylepny świetnie się sprawdza w samodzielnej aranżacji wnętrz. Jest bowiem niezwykle prosty w montażu. Nawet tradycyjne tablice korkowe znajdą zastosowanie jako miejsce na notatki w niejednym pomieszczeniu.
Sięgajmy więc po ten niezwykły produkt, który sprawdzi się w różnych dziedzinach życia. Nawet ćwiczenia jogi przy użyciu korka będą jeszcze przyjemniejsze niż dotychczas.