subscribe: Posts | Comments

Różnorodne i często zadziwiające zastosowania płyt korkowych

Możliwość komentowania Różnorodne i często zadziwiające zastosowania płyt korkowych została wyłączona

Z kory dęba korkowego otrzymywany jest korek, który ma nadzwyczaj frapujące cechy. Nie przepuszcza on wody, jest lekki i elastyczny, a do tego mało podatny na pożar.

Korek jest prosty w recyklingu, a przemysł oparty na korku jest uważany za nieszkodliwy dla środowiska. Z uwagi na swoje szerokie cechy i zastosowanie, sprawdził się w wielu płaszczyznach życia codziennego. Korek realnie nie starzeje się i nie traci właściwości. Z korka realizowanych jest od groma artykułów takich jak:

   • tablice wykonane z korka
   • deski wykonane z korka
   • panele korkowe
   • materiały wykonane z korka
   • galanteria wykonane z korka
   • płyty wykonane z korka

   Częstokroć takowe płyty korkowe są umieszczane w mieszkaniach, jako elementy polepszające funkcjonalność pomieszczeń.

   Korek jest pierwszorzędnym materiałem izolacyjnym i akustycznym, co przekłada się na zachowanie należytej temperatury, a także obniżenie natężenia gwaru. Płyta korkowa umożliwia również wyrównanie ścian i podłóg, a z racji dużej elastyczności korka, płyty wolno w przyszłości swobodnie obrabiać. Asortyment płyt korkowych jest niesłychanie urozmaicony. Różne wymiary i grubości płyt z korka..

   Różne modele płyt – odmienne przeznaczenia

   Płyty drobnoziarniste są kapitalnym materiałem do grawerowania, wykrawania, a także druku. Gładka powierzchnia korka i giętkość, a dodatkowo niebanalna wytrzymałość na kruszenie czynią, że płyty znajdą perfekcyjne wykorzystanie do produkcji uszczelek technicznych (okładzin do sprzęgieł, uszczelek do maszyn), gadżetów używanych w reklamie (podkładki z reklamą pod kubki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek perfekcyjnie łączy się z pianką, czy makulaturą. Płyty ziarniste średnio cudownie sprawdzą się jako autonomiczne tablice informacyjne, wolno je nabyć tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a dodatkowo miejsc do ogłoszeń, do których przyczepimy wszelkiego typu ogłoszenia albo informacje. Mogą być wykorzystywane też w oknach i stolarce meblarskiej, a także modelach. Płyty zgrubym ziarnem są znakomitą separacją akustyczną i termoizolacją. Usuwają niechciane tony i męczący raban. Gigantyczna gęstość towaru przekłada się na solidność i odporność przez wiele lat. Płyty korkowe są nadzwyczaj bezproblemowe w obróbce, nie wchłaniają wody, są odporne na rozciąganie i posiadają gigantyczny współczynnik tarcia. Świetnie sprawdzą się do ozdoby (można je malować), wyrobu czynników ozdobniczych i wykończeń.