subscribe: Posts | Comments

Nie zapominajmy o izolacjach: termicznej i akustycznej

0 comments

Izolacja cieplna oraz akustyczna wnętrza jest niesłychanie ważnym detalem projektu mieszkania, domu czy przestrzeni użytkowej. W minionych latach zapotrzebowanie na wysokiej jakości materiały, jakie mogłyby zapewnić izolację o obszernej skuteczności odważnie wzrosło. Polacy są coraz o wiele bardziej świadomi tego, że to od nich samych zależy, czy będą żyli w wygodnych warunkach i odpowiednio czuli się we własnych nieruchomościach.

Nowoczesny materiał o wysokiej efektywności

Do izolacji stosuje się rozmaitego typu tworzywa, z jakich na nadzwyczajną uwagę zasługuje bez wątpienia podkład gumowo – korkowy (czyli tzw. Gummikork). Materiał ten idealnie sprawdza się w trakcie wykładania posadzek, zdecydowanie zwiększając izolację cieplną oraz akustyczną. Charakteryzuje go ogromna wytrzymałość, żywotność i prostota użycia – tworzywo to sprzedawane jest z reguły w rolkach, które wystarczy jedynie po prostu równomiernie rozwinąć na podłodze.

Dlaczego izolacja jest tak ważna?

O tym, jak znacząca jest akustyczna oraz cieplna izolacja posadzki nie należy prawdopodobnie nikogo przekonywać. Zwłaszcza w przypadku lokalu mieszkalnego w bloku – dzięki należytej izolacji możemy liczyć na to, że odgłosy tego co robimy w mieszkaniu nie przedostaną się do mieszkania sąsiadów, dzięki czemu unikniemy sporów z nimi. Chyba każdy, kto zamieszkiwał kiedykolwiek w bloku, jest w stanie opowiedzieć parę lub ewentualnie kilkanaście historii związanych z wybuchem kłótni na tle hałasu wywołanego przez któregoś z lokatorów obiektu. Godziwa izolacja to nie tylko gwarancja większego spokoju, jakkolwiek także dowód na poszanowanie praw naszych sąsiadów.

Izolacja cieplna najistotniejsza jest natomiast zimą. Im znacznie więcej ciepła uda nam się zastopować w pokoju, tym mniej energii będziemy musieli użyć do jego ogrzania, a co za tym chodzi – wydamy na nagrzewanie mniej pieniędzy.