subscribe: Posts | Comments

Które okna do mieszkania lub budynku mieszkalnego?

Możliwość komentowania Które okna do mieszkania lub budynku mieszkalnego? została wyłączona

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego lub wznosząc nowy budynek wolnostojący ewentualnie realizując zakup na rynku wtórnym wielokrotnie stoimy przed potrzebą wymiany lub instalacji nowiutkich okien.

okno budynek
Nagminnie uważa się, że selekcja|wybranie|wybór} okien zwykle sprowadza się do wybrania stolarki okiennej i barwy. To jednakże nieprawda, aktualnie należałoby zaznajomić się z atrybutami technicznymi takich okien przed ich doborem.

Aspekty fachowe okien

W doborze okna wskazane jest wziąć pod uwagę współczynnik przenikania ciepła. Jest on wyszczególniany dla każdego z modeli bazowych okien. Okna, które posiadają wskaźnik przenikania ciepła na poziomie 1.0 W/m2 są określane jako energooszczędne i takimi wskazane jest się zaciekawić. Następnymi atrybutami są wodoszczelność i trwałość na obciążenia wiatrem, tym aspektem winny interesować się rodziny zamierzające bytować na wyższych piętrach. Wodoszczelność jest przez wielu profesjonalistów parametrem, który charakteryzuje solidność okna. Inny atrybut to wskaźnik przenikania energii słonecznej. Jest wyrażony w procentach i jest znaczny przeważnie zimą. Albowiem wyższy atrybut to wydajniejsze ogrzewanie schronienia zimą z wykorzystaniem energii słonecznej. Kolejny ważny atrybut to wskaźnik przenikania światła, nie może on być niższy niż 70 %. Im wyższy parametr tym przejrzyściej w lokalu, mniej wyda się na oświetlenie. I na zakończenie jeszcze jeden ważny parametr, którym jest wskaźnik tłumienia hałasu. Na ogół okna posiadają ten wskaźnik na poziomie 30-35 dB i jest on satysfakcjonujący.
okno wieżowiec

Z wentylowaniem czy bez?

Z reguły taka wentylacja w oknach jest realizowana przez nawiewniki. Czy warto się na to zdecydować? Oczywiście tak, bowiem zapewnia to prawidłową wentylację lokalu mieszkalnego. Bez owego okna się pocą, gdyż na szybie pojawi się wilgoć, co może nawet niedobrze wpłynąć na zdrowie mieszkańców lokalu.

Selekcja stolarki
Jeżeli rezydujemy w domu lub budujemy dom możemy wybrać dowolnie z bogactwa ofert procentów. Na przykład z oferty firmy Optimus System https://www.oknaoptimus.eu/, jaka dostarcza usługi w trójmieście i w pomorskim. Jeśli jednak modyfikujemy okna w dużym budynku już tak super nie jest. Dobór stolarki nie może niszczyć zamysłu kompletnego budynku i może owocować nawet karami finansowymi. Dla sporej liczby ludzi to dowód i sygnalizuje to, że budynek wolnostojący jest doskonalszą alternatywa niż mieszkanie w bloku.
okno