subscribe: Posts | Comments

Korek w kuchni – poznaj jego wszechstronne zastosowanie

0 comments

Korek od wielu wieków znany był i stosowany jako zamknięcie butelek z winem lub szampanem. Produkowany jest z kory dębu korkowego – naturalnego i w 100% ekologicznego surowca. Korek jest materiałem charakteryzującym się wieloma nieocenionymi właściwościami, które z powodzeniem sprawdzą się w kuchni. Korek, coraz częściej stosowany jest przez dekoratorów wnętrz jako materiał do wykańczania ścian lub podłóg. Różnorodność jego form, ciekawa faktura i bogata kolorystyka sprawiają, że jest materiałem niezwykle estetycznym, pozwalającym uzyskać oryginalne i niebanalne rozwiązania.
pepper

Kuchenna podłoga korkowa

Zastosowanie korka na podłodze kuchennej to idealne rozwiązanie. Ze względu na swoją budowę, korek jest materiałem niezwykle odpornym na wilgoć i parę wodną. Nie chłonie wody dzięki czemu idealnie sprawdzi się w kuchni w roli wykładziny podłogowej, zwłaszcza w okolicy zlewozmywaka, gdzie najczęściej podłoga ulega zawilgoceniu. Jest ciepłą i miękką alternatywą dla tradycyjnych zimnych płytek ceramicznych. Dużą zaletą podłogi korkowej jest również to, że naczynia, które spadną na taką podłogę, nie niszczą się tak często, jak w przypadku tradycyjnych podłóg. Dzieje się to dzięki dużej sprężystości i elastyczności zastosowanego materiału.
Korek podłogowy ma również właściwości antystatyczne, a co za tym idzie, nie przyciąga kurzu. Ma to ogromne znaczenie, gdyż kuchnia jest pomieszczeniem, w którym najtrudniej utrzymać czystość. Do mycia takiej podłogi wystarczy użyć wody z delikatnym detergentem.
Dzięki ogromnej odporności korka na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, doskonale sprawdzi się na podłodze kuchennej.

Zalety ścian korkowych

Kuchenne ściany korkowe posiadają mnóstwo niewątpliwych zalet. Przede wszystkim są ciepłe i odporne na wilgoć, której w kuchni nie brakuje. Dzięki niskiej higroskopijności tego materiału, ściany korkowe nie chłoną i nie przepuszczają kuchennych zapachów. Jako, że korek jest materiałem trudnopalnym, można go z powodzeniem stosować w okolicach kuchenek czy piekarników. Niezwykłe właściwości izolacyjne korka sprawią, że zamontowany na kuchennej ścianie, uczyni to pomieszczenie przytulnym, ciepłym, a przy tym zapewni doskonała akustykę pomieszczenia.
cork

Dekoracyjne dodatki kuchenne

Zastosowanie korka w kuchni nie ogranicza się tylko do ścian i podłóg. Z korka bowiem produkuje się szereg niezbędnych akcesoriów kuchennych, takich jak podkładki pod gorące naczynia, zamknięcia pojemników na przyprawy, czy deski do krojenia. Pełnią one nie tylko rolę użytkową, ale stanowią również niebanalną dekorację naszego wnętrza.

Dzięki niezwykłym właściwościom korka, wnętrze kuchni, nabiera oryginalnego i niepowtarzalnego uroku, a przy tym zyskuje niebywałą funkcjonalność. Szeroki wybór materiałów, które znajdą świetne zastosowanie w naszych kuchniach, możemy znaleźć na stronach internetowych, np. cork24.co.uk/14-cork-wall. Warto pomyśleć o wykorzystaniu tego naturalnego i jakże dekoracyjnego produktu.